Bakanlığı suyu düzenli olarak analiz etmeye başladı çalışmalar sürerken bakanlık dikkat çeken bir rapor yayınladı Orana virüs türlerinin parçalanmış halde musluk suyunda 10 gün atıksularda ise 100 günlük alabileceği belirtildi Türkiye'de 603 Atatürk 53 neresi enfeksiyonlu ilçesi var rapor tarım ve orman bakanlığı su yönetimi Genel Müdürlüğüne ait Deniz Su ve atıksu yoluyla insana bulaşır yer verildi ülkedeki iki kanalizasyon sisteminde virüs tespit edildiği belirtildi Bu sebeple atık su ile temas etme olasılığı bulunan çalışanların kişisel koruyucu ekipmanları dokunmaları Hayati önem arz etmektedir denildi burada bütün coronavirüs türlerinin klora karşı oldukça iletim ve

dağıtım yeterli miktarda akıyor bulunması gerektiği vurgulandı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 9 Mayıs Zafer günü Dolayısıyla Rusya Federasyonu devlet başkanı Vladimir putin'e Tebrik mesajı gönderdi son dönemde özellikle bölgesel ve bölgesel barış ve istikrarın korunması için sarfettiği ortak çalıya dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan Tüm insanlığı olumsuz etkileyen Corona virüs salgını ile mücadelemizde Türk halkının dayanışma duygularını bildiriyor zat-ı devletlerine ve dost Rusya halkına esenlikle mendilini yineliyorum ifadelerini kullandı 19 Mayıs Avrupa Günü Dolayısıyla AB delegasyonu ya da mektup gönderdi Corona virüsü olsak düşman olarak tanımladı ağabeyinin artık hepimiz Aynı gemide olduğunu anladığını umuyorum dedi Corona virüsü için ortak düşman dedi salgının Birlik olmanın dilik içinde güçlü olanın anlamını tekrar hatırlattığını belirtir Cumhurbaşkanı Erdoğan 9 Mayıs Avrupa Günü Dolayısıyla Avrupa Birliği delegasyonu na Bir mesaj gönder yeniden canlandırma konusunda

şimdiye kadar ülkemize pek çok konuda ayrımcı ve dışlayıcı tutum takınan AB'nin artık hepimizin Aynı gemide olduğunu anladığını umuyorum salgın döneminde pek çok ağabey ve süpürgenin ülkemizden yardım talebinde bulunduğu ülkemizin sağlık sistemi ve aldığı önlemlerle pek çok abv Ada ülkesine örnek olabilecek düzeyde bulunduğu görülmüştür dönem her alanda güçlerimizi birleştirme dönemidir Türkiye olarak müzakere sürecinde karşılaştığımız tüm Zorluklara rağmen stratejik Hedef gördüğümüz Avrupa Birliği'ne tam üyeliğe ulaşmakta kararlıyız salgın nedeniyle ortaya çıkan zorluk felaketimi fırsatları da beraberinde getirdiği unutulmamalıdır Avrupa Birliği'nin doğru ve zamanında atacağı adımlarla bu krizden güçlenerek çıkacak Avrupa mızın ortak menfaati küçük siyasi oyunları bir mesaj paylaştı hemen iletiyorum Türkiye'ye ne zaman

ileri atılsa ne zaman parlayıp öne çıksa muhakkak surette iç ihanet Cephesi ile dış işgal cephesi El Ele verip pusuya yatıyor akabinde de saldırıya geçiyor bunlar ne Vicdan dinliyor ne insanlık biliyor aynı yemlikten beslenip aynı yıkımı hedefliyorlar yönünde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Twitter'da yaptığı bir açıklama var ardından da açıklamalarına devam ediyor Devlet Bahçeli az önce bir 33 saniye kadar önce yaptığı ikinci at ve ikinci vitese Elbette ormanda ağaçların arasında Lodos eserken sinek vızıltısı duyulmaz Ama sesi duymayıp küçük de olsa senin mide bulandırdı aşikar bir gerçektir ne tuhaf ki Sancho Panza onun Don Kişot belirsizlik üzerine kurduğu bağlılığın Kırıntısı Bunlar da yoktur diyor Bahçeli MHP lideri Devlet Bahçeli tekrar hatırlatmakta fayda var MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabı üzerinden sosyal medya hesabı üzerinden birkaç açıklamada bulundu attığı kliplerden ilçeyi Türkiye ne zaman bir atılsa ne zaman parlayıp öne çıksa muhakkak surette Diyanet Cephesi ile dış işgal cephesi El Ele verip bu şey yatıyor akabinde de saldırıya geçiyor bunlar ne Vicdan dinliyor ne insanlık biliyor aynı gemlik'ten beslenip aynı yıkımı hedefliyorlar diyor MHP lideri Devlet Bahçeli ayrıca yine açıklamalarına devam ediyor Twitter üzerinden bütün bu açıklamalarla ilgili detayları da aktarmaya devam edeceğiz İspanya'da Pazartesi günü coronavirüs ve mücadele süreci ikinci aşamaya geçiyor Ancak bu ülkenin en büyük 2 kenti Başkent Madrid ve Barcelona da önlemler gevşetilmiş