Bir göz atalım haftalardır 11 Mayıs'ı bekliyorlardı ancak hevesleri kursaklarında kaldı İspanya normalleşme sürecinin ilk aşamasına başlayacak ama Başkent Madrid ve Barcelona hariç İspanya Pazartesi günü ikinci aşamaya geçiyor küçük işletmeler güvenlik koşullarına uymak şartıyla yeniden açılacak bar ve restoranlar %50 kapasite ile hizmet verecek ibadet yerlerine kapasitenin üçte biri kadar kişi alınacak ilk aşamanın 2 hafta sürmesi planlanıyor ancak başkenti Madrid ve Barcelona virüsle mücadelede ikinci aşamaya geçmeyecek açıklamayı İspanya Sağlık Bakanı Salvador İyi ya yaptı hükümetin kararına rağmen Madrid'te yaşayanların morali yüksek başkentlilere göre hükümetin kararı yerinde çok şaşırmadım çok vaka görülen bölgelerden biri Burası Bence bu yüzden mantıklı önce güvenlik kentte yayalara daha fazla alan açılması için bazı caddeler trafiğe kapatıldı bisiklete binen ve yürüyüş yapan çok sayıda kişiye rastlamak mümkün Konya'da normalleşme süreci Aslında 4 Mayıs'ta başladı haftalar sonra insanları dışarı çıkma ve spor yapma özgürlüğü verildi Barcelona da cuma günü itibariyle plajlar kısıtlı saatler için açıldı ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı karantinanın başına oranla çok düşük son 24 saatte 179 kişi hayatını kaybetti ülkede toplam vaka sayısı 260 binin Can kayıpları da 26 binin üzerinde İngiltere'nin Corona virüsü mücadelesi sürüyor Başbakan Boris Johnson Yarın salgına karşı alınan yeni önlemleri açıklayıcı yurt dışından ülkeye girenlerin 14 gün Karantina altında tutulması planlanıyor son gelişmeleri bakalım Corona virüsü vakaları artıyor önlemler sertleşiyor şu anda Kur'an'a virüsün dünyada en hızlı yayıldığı ülkeler arasında Başbakan Boris Johnson salgında Zirve noktasının geçildiğini açıklamış ancak kaydedilen ölüm vakalarında Somut bir düşüş yok İngiltere Amerika Birleşik Devletleri'nin ardından dünyada en fazla virüs kaynaklı önü makasının kaydedildiği ülke toplam vaka sayısı da 210 binin üzerinde peki İngiltere'nin sağlığına mücadelesi nasıl ilerleyecek Başbakan Boris Johnson hafta sonu hükümetin aldığı yeni kararları duyuracak Çevre Bakanı Cansu'nun açıklayacağı önlemlerle ilgili ipuçları verdi geçmeyecek çok dikkatli olacağız dedi

İngiltere'de getirilecek yeni önlemler arasında Yurtdışından ülkeye girenlerin 14 gün Karantina altında tutulması da var bu süreç Haziran ayında başlayacak yetkililere göre amaç salgının ikinci Zirve yapmasını engellemek İngiltere'de Boris Johnson hükümeti salgının başından bu yana virüsle mücadele stratejisi nedeniyle eleştiri altında salgına müdahalede geç kalındı ifade ediliyor hükümette kararların yerinde ve zamanında alındığını savunuyor Corona virüs salgını Bu kez Brezilya'da hızla yayılıyor ülkede virüs kaynaklı Can kayıpları 10 gine aşmış durumda Brezilya lideri sayıları hızla artıyor işte Amerika'daki en son coronavirüs salgınının Latin Amerika'daki Merkezi Brezilya 145 bini can kaybı da 10000 eşini geçti salgının en ağır darbeyi vurdu yer Amazon ormanlarının kalbindeki Amazon eyaleti buradaki yerli nüfus virüse karşı savunmasız altyapı

ve sağlık olanakları yeterli değil eyaletin başkenti mana Usta her gün 100 cenaze defnediliyor bölgede toplu mezarlar kazıldı salgını yayılıyor ancak devlet başkanı Şair bolsonaro nun umursamaz sabrı da sürüyor Brezilyalı salgını küçük bir grip olarak tanımlıyor bolsonaro Perşembe günü yaptığı açıklamada da cumartesi günü mangal partisi düzenleyeceğim demişti düzenleyerek suç istiyorum cumartesi günü evimde mangal partisi düzenliyorum sohbet edeceğiz Kim bilir belki bazı bakanlarla futbolda oynarız yaklaşık 30 kişi olacak pres ile lideri yeterli önlemleri almamakta eleştiriliyor ülkede sağlık sistemi zor günler geçiriyor sağlık çalışanları ise halkın krizin farkında olmadığını savunuyor hemşire arkadaşım hastaneden ayrıldım Ve otobüse bindim üzerimdeki hemşire yazan tişörtü gören yolcular şoke oldu İçlerinden biri Mikroplar Otobüse bindi
dedi Bence insanlar hala cawwot 19 anlamıyor otobüste aşağılanmış hissettim Latin Amerika'da bir diğer ülkede Ferruh ülkede vaka sayısı